Sıkça Sorulan Sorular

Sürdürülebilir İş Ödülleri için tüm başvurular Online Başvuru Sistemi üzerinden, Başvuru Formu’nunda yer alan soruların ilgili proje/iş modeliniz kapsamında yanıtlandırılması ile yapılmaktadır. Başvuru sistemine kullanıcı girişi yaparak kurum profilinizi oluşturduktan sonra tüm detayları buradan inceleyebilir, başvuru hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Siz onaylamadığınız sürece başvurunuz değerlendirmeye alınmaz.

Sürdürülebilir İş Ödülleri’ne merkezi ve/veya işletme yeri Türkiye sınırları içerisinde bulunan tüzel kişiliğe sahip büyük ölçekli işletmeKOBİstartup ve belediyeler başvurabilir. Bu tanımların dışında kalan sivil toplum kuruluşları (dernek, vakıf), Üniversiteler ve Eğitim Kurumları, Organize Sanayi Bölgeleri, Sanayi ve Ticaret Odaları, vb. ödül başvurusunda bulunamazlar. Ancak bu kurumların özel sektör iş birliği ile gerçekleştirdikleri projeler, proje paydaşı özel sektör şirketinin başvurusu ile dolaylı olarak ödül kapsamına girebilir. (Detaylı bilgi için Başvuru Koşulları)

Projenizin başvuru için uygun olup olmadığını öğrenmek için başvuru koşullarını ve kategori açıklamalarını başvuru öncesinde mutlaka inceleyiniz. Ayrıntılı sorularınız & kategori yönlendirmeleri için; Sürdürülebilirlik Akademisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Aynı proje ile birden fazla kategoriye başvurabilirsiniz fakat projenizin her bir kategori için gereken uygun niteliklere sahip olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Her bir başvuru için ayrı kayıt ücreti ödenmesi gerekmektedir.

Evet. Her bir başvuru için kayıt ücreti ödenmesi gerekmektedir. Son başvuru tarihine kadar ödemesi gerçekleştirilmeyen başvurular değerlendirmeye alınmaz. (Bknz. Başvuru Koşulları – Başvuru Bedelleri)

Başvurularınız ile ilgili olarak, Online Başvuru Sistemi üzerinden gerekli adımları izleyerek son başvuru tarihine kadar Kredi Kartı veya EFT ile ödeme yapmanız gerekmektedir.

Başvuruların değerlendirilmesi, başvuru süreci kapandıktan sonra gerçekleşir. Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından başvuru şartlarına uyum kontrolü yapılarak tüm başvurular ön elemeye tabi tutulur. Ön eleme sonrası başvurular jüri tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirmeden geçen başvurular finalist olarak belirlenir. Finale kalan başvurular arasında yapılan ikinci değerlendirme sonucunda ödül sahipleri belirlenir. (Bknz. Değerlendirme).